Facebook twitter Follow us on Instagram graphic

CreativeConCreativity FestivalKnowledge BowlFuture City CompetitionYoung Authors ConferenceStem Link

Senior High Schedule

Download a three-page pdf of the schedule and meets assignments.

Team assignments for each meet will be announced the week of November 12.

Meet #1

Dec. 11, 2018
Spring Lake Park HS
3:30 p.m.

Dec. 13, 2018
Academy of Holy Angels
3:45 p.m.

Dec. 18, 2018
Prior Lake HS
3:30 p.m.

Andover
Blaine
Champlin Park
Chaska
Columbia Heights
Coon Rapids
North
Providence Academy
South St. Paul
Spring Lake Park
St. Anthony Village
St. Francis
Totino-Grace

Academy of Holy Angels
Anoka
Centennial
Eagan
Eastview
Hastings
Minnetonka
New Life Academy
Rosemount
Saint Thomas
Southwest Christian
White Bear Lake North
White Bear Lake South

Benilde-St. Margaret's
Chanhassen
Cretin-Derham Hall
Edina
Holy Family Catholic
Prior Lake
Shakopee
Tartan
Waconia




 

Meet #2

Jan. 8, 2019
So. St. Paul Secondary
3:30 p.m.

Jan. 15, 2019
Spring Lake Park HS
3:45 p.m.

Jan. 17, 2019
Academy of Holy Angels
3:30 p.m.

Chanhassen
Chaska
Cretin-Derham Hall
Edina
Hastings
Holy Family Catholic
Minnetonka
South St. Paul
St. Anthony Village
Tartan
Totino-Grace

Andover
Anoka
Blaine
Centennial
Champlin Park
Columbia Heights
Coon Rapids
North
Providence Academy
Spring Lake Park
St. Francis

Academy of Holy Angels
Benilde-St. Margaret's
Eagan
Eastview
New Life Academy
Prior Lake
Rosemount
Saint Thomas
Shakopee
Southwest Christian
Waconia
White Bear Lake North
White Bear Lake South




 

Meet #3

Jan. 29, 2019
Academy of Holy Angels
3:30 p.m.

Jan. 31, 2019
Spring Lake Park HS
3:45 p.m.

Feb. 5, 2019
Prior Lake HS
3:30 p.m.

Academy of Holy Angels
Andover
Chaska
Eagan
Eastview
Edina
North
Rosemount
Saint Thomas
St. Anthony Village
Tartan
Totino-Grace

Benilde-St. Margaret's
Blaine
Centennial
Champlin Park
Columbia Heights
Coon Rapids
Hastings
New Life Academy
Spring Lake Park
St. Francis
White Bear Lake North
White Bear Lake South

Anoka
Chanhassen
Cretin-Derham Hall
Holy Family Catholic
Minnetonka
Prior Lake
Providence Academy
Shakopee
South St. Paul
Southwest Christian
Waconia





 

Subregionals
Teams to be announced based on the season's rankings

Feb. 21, 2019
So. St. Paul Secondary
3:30 p.m.

 





 

Regionals
Teams to be announced based on the season's and Subregional's rankings.

Feb. 26, 2019
St. Thomas Academy
1:30 p.m.